RELACJA - Rajd klubowy po Nizinie Szczecińskiej - 29.06.2024 do 13.07.2024
W dniach 29.06.2024 - 13.07.2024 odbyła się wyprawa po Nizinie Szczecińskiej w której wzięło udział 10 osób. Impreza rozpoczęła się w Szczecinie do którego zjeżdżaliśmy przez 2 dni w dwóch grupach (przewóz 10 rowerów PKP jednego dnia był prawie niemożliwy).
W Szczecinie spędziliśmy 4 dni. W tym czasie zwiedziliśmy 8 muzeów, schron, zamek, centrum, porty, żurawie, bulwary, cmentarz Centralny, pozostałości Twierdzy Szczecin.
3.07 ( środa ) z pełnym ładunkiem wyruszyliśmy w dalszą drogę. Przez Szczecin Dąbie, Kliniska Wielkie w strugach deszczu ( Lipa Anna ), Lubczynę ( port ), Goleniów ( zabytkowa zabudowa miasta ), Stepnicę ( port ) dotarliśmy po 100 km do Czarnocina na nocleg nad Zalew Szczeciński.
4.07 ( czwartek ) wyruszyliśmy przez Puszczę Goleniowską, Nowogard ( zwiedzanie centrum miasta ) by po 90 km dotrzeć w strugach deszczu na nocleg do Golczewa ( pozostałości zamku )
5.07 ( piątek ) droga wiodła przez ....
^^^ po więcej zdjęć kliknij w powyższe zdjęcie
*** aby przejść do dalszej treści relacji naciśnij poniżej przycisk "Czytaj dalej" lub tytuł posta na górnej belce
....Buk ( zabudowa parkowo pałacowa ), Wolin ( zwiedzanie miasta ) i szlakiem
Blue Velo wzdłuż Zalewu Szczecińskiego dotarliśmy po 80 km na nocleg w okolicach Lubina i Wapnicy
na 2 dni ( nie zawsze wszyscy spaliśmy w jednej miejscowości )
6.07 ( sobota ) wyruszyliśmy bez bagażu na zwiedzanie Świnoujścia ( porty, forty twierdzy, latarnia, centrum, rejs statkiem ) To miasto zwiedzaliśmy przez cały dzień w dwóch grupach. Tego dnia wyszło nam 60 km.
W drodze powrotnej opady deszczu skutecznie utrudniły nam dzień.
7.07 ( niedziela ) naszym celem było Zalesie ( pozostałości wyrzutni V3 ), Międzyzdroje ( zwiedzanie centrum ) i cały Woliński Park Narodowy. Po 60 km w dwóch grupach wróciliśmy na bazę.
8.07 ( poniedziałek ) ponownie z pełnym ekwipunkiem wyruszyliśmy przez Woliński Park Narodowy, Dziwnów ( zwodzony most ) by po 80 km dotrzeć na nocleg do Kamienia Pomorskiego ( zwiedzanie centrum miasta, muzeów, Wyspy Chrząszczewskiej )
9.07 ( wtorek ) Po usunięciu awarii w pomniejszonym składzie wyruszyliśmy w dalszą drogę. Przez Jarszewo,
Pobierowo, Trzęsacz ( brzeg klifowy ), Rewal, Niechorze ( zwiedzanie miasta ) po 70 km dotarliśmy na nocleg w Nowielicach w pobliżu Trzebiatowa ( zwiedzanie miasta ) Tutaj zacumowaliśmy na 2 noclegi.
10.07 ( środa ) bez bagażu pojechaliśmy zwiedzać Gryfice ( obwarowania miejskie, skansen kolejki wąskotorowej ) i dalej przez Trzygłów ( pałac ), Rybokarty ( pałac ), Cerkwicę wróciliśmy po 70 km na bazę. Duże opady deszczu uziemiły nas na trasie na kilka godzin.
11.07 ( czwartek ) Ponownie z pełnym bagażem jedziemy dalej. Przez Bieczyno, Roby, Mrzeżyno, Dźwirzyno,
Kołobrzeg dotarliśmy po 60 km na nocleg do Starego Borku. Tu zakwaterowaliśmy na dwa noclegi. Opady deszczu ponownie zatrzymały nas w realizacji dalszego planu.
12.07 ( piątek ) Bez bagażu wyruszyliśmy na zwiedzanie Kołobrzegu ( centrum miasta, pozostałości twierdzy, Mariany ), Podczele, Bagicz ( Dąb Bolesław )
13.07 ( sobota ) Po usunięciu kolejnej awarii, w dwóch grupach przy dużych opadach deszczu dojechaliśmy na dworzec w Kołobrzegu. Po wstępnym wysuszeniu się odjechaliśmy PKP do Łodzi.
Mimo kilku dni z przelotnymi opadami, towarzyszącym nam wietrze, jakością dróg odbiegających od standardów, problemami zdrowotnymi i kilku awarii wyprawa się udała. Podziękowania dla kwatermistrza, zamykającego, rezerwowego prowadzącego i całej grupy że mimo trudów wyprawy wytrwali do końca.
Prowadzenie na trasach i relacja : Michał Sz.
Foto: Agnieszka A., Michał Sz.
- Blog
- 582 odsłony
www.lktk.pl