Wycieczki klubowe

Niedzielne wycieczki rowerowe ruszają ze Starego Rynku w Łodzi ul. Zgierska. Zbiórka uczestników o godzinie 9.00
Kalendarz wycieczek
[ zobacz >> ]

Zebrania klubowe

Zebrania klubowe w każdy nieświąteczny czwartek miesiąca w siedzibie PTTK ul. Wigury 12a w Łodzi o godzinie 17.00

Relacje z imprez

Zapraszamy na relacje z imprez turystycznych
[ zobacz >> ]

XIX Rajd Przyjaciół PK Wzniesień Łódzkich

Nieliczna grupa turystów kolarzy reprezentowała nasz klub na XIX Rajdzie Przyjaciół PK Wzniesień Łódzkich. A szkoda.... warto było.

 

 

 

 

 

Po 10,30 pod wodzą Samego szefa Parku śmignęliśmy po błocie, mokrych liściach i korzeniach szukać śladów nadchodzącej wiosny. Początek był tak szybki, że nasze stalowe rumaki, jak pegazy, pofrunęły przez łagiewnicki las, wspomagane wiatrem, dość porwistym i kapryśnym. Promienie słońca oświetlały błyszczący soczystą zielenią mech na pniach i kamieniach.

Na chwilę zatrzymaliśmy się przy stawach w Arturówku. W stadzie kaczek było widać wiosenne poruszenie, usłyszeliśmy ciekawą wiadomość o "remoncie" stawów, tak aby odbudować wokół nich zanikające szuwary, przywrócić dawny urok tego miejsca.  Zadumaliśmy się chwilę nad ignorancją człowieka,niszczącego swoje siedlisko. Minąwszy źródła Bzury pojechaliśmy lasem na Moskule,  chwila odpoczynku i minąwszy kapliczki, po chwili znaleźliśmy się na miejscu zbiórki. Tam zajęliśmy się biesiadowaniem, pochłaniając strawę, jaką przygotowali nam gospodarze rajdu. Zapach ogniska, miłe towarzystwo, piękno Łagiewnickiego lasu....

cóż więcej potrzeba! Ania